Loading…

Udhëtonte për Shqipëri me rreth 200 mijë euro, i konfiskohen në kufi

  • 16/12/2016 | 18:41

Udhëtonte për Shqipëri me rreth 200 mijë euro, i konfiskohen në kufi

 Një shtetas shqiptar që po udhëtonte nga Porti i Barit për në Shqipëri është ndaluar nga policia kufitare. 

Shkak është bërë një sasi prej 193 mijë euro që ia kishte në makinë, të cilat nuk i deklaroi në doganë. Nga këto para ai rrezikon sekuestrimin e 50% të shumës së sekuestruar pasi ligji parashikon deklarimin për çdo shumë mbi 10 mijë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë