Loading…

Udhëtarët në trenin serb flasin për mediumet serbe

  • 14/01/2017 | 18:59

Udhëtarët në trenin serb flasin për mediumet serbe

Mediumet serbe kanë raportuar gjatë gjjithë ditës për nisjen e trenit nga Beogradi drejt territorit të Kosovës, transmeton gazetametro.net

Zeljko Savic, një nga udhëtarët që gjenden në trenin në fjalë, ka folur për mediumet serbe, rreth situatës së krijuar pas ndaljes së trenit të Serbisë në stacionin e Rashkës, në rrugën që ka marrë drejt Mitrovicës së Veriut nga Beogradi.

“Na është thënë se do të marrim një pushim prej 15 minutash në stacionin e Rashkës, por tashmë pushimi ka zgjatur”, thotë Savic.

“Gjithnjë e më tepër po përmendet mundësia që treni të kthehet prapa për në Beograd dhe kjo po i bë udhëtarët nervoz”, thotë tutje ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë