Loading…

Udhëheqësia e Prishtinës për psikiatri

  • 07/02/2017 | 17:04

Udhëheqësia e Prishtinës për psikiatri

Lajmi për mësuesen e shkollës fillore ‘Emin Duraku’ në Prishtinë, e cila publikoi në rrjete sociale “dënimin” që ua shqiptoi nxënësve të saj që nuk e kishin mësuar një vjershë, ka ngjallur reagime të shumta, ndër to edhe nga radhët e LDK-së dega e Dardanisë.


Sipas kësaj të fundit problemi qëndron tek punësimi i mësimdhënësve, përderisa në postimin e tyre në Facebook thuhet që udhëheqësia  e Komunës së Prishtinës ka nevojë për “psikiatri”.

Më poshtë është postimi i plotë.

“Pa dashur ta mbrojmë mësuesen!
Qeveria Komunale e Prishtinës, gjegjësisht Drejtoresha e DAK-ut A. Nagavci, përmes punësimit të militanteve ka sjell një situate mjaftë të rëndë në gjitha shkollat. Instalimi i një sistemi centralist, i tipit Korean, ku vetëm të punësuarit e rinj dinë dhe e donë shtetin, militant të VV-së ka krijuar që të ketë ndikim në gjitha poret e jetës brenda Komunës.
Duke i zënë vendet e punës me militant me kontrata mbi vepër, nuk e dimë se si nuk e punësoj asnjë pedagog nëpër shkolla. Gjitha shkollat e Prishtinës pa përjashtim kanë probleme, dhe pedagogu apo psikologu në shkollë nuk është vetëm për nxënësit por edhe për mësimdhënësit, e besa më së tepërmi edhe për udhëheqjen Komunale të Prishtinës (aty ndoshta edhe psikiatri)”./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë