Loading…

U tallën me të kur bleu këtë garazh të braktisur, kur e hapi të gjithë mbeten me gojën hapur

  • 04/04/2017 | 12:36

U tallën me të kur bleu këtë garazh të braktisur, kur e hapi të gjithë mbeten me gojën hapur

Thonë se paraqitja e jashtme mashtron dhe na ndodh gjithmonë që të gjykojmë dhe një libër nga kopertina e tij.


Tom Cotter ishte një tregtar i të 60-ve cili ka jetuar në New York dhe një ditë vendosi që të ndalojë së lodhuri dhe të shpërngulet në Portugali, një vend i dashur ku ai kishte kaluar një pjesë të madhe të adoleshencës së tij.

Ai vendosi që të blinte një garazh të vjetër dhe të kalonte pjesën tjetër të jetës së tij atje në një garazh që ai bleu.

2-289

Vendi ishte i madh dhe i braktisur dhe askush nuk e çonte nëpër mend që Tom të jetonte atje, por kur ai e hapi ngeli i shokuar nga ajo që pa.

02_56

Një koleksion i madh i makinave klasike ishte brenda në garazh dhe i përkiste një koleksionisti makinash, i cili për shkak të investimeve të këqija, donte për ta shitur pronën me çdo gjë që ishte brenda.

3-245

Kishte Aston Martin, Mercedez Benz, Alfa Romeo, Ford, ndër të tjera. Të gjitha këto makina me vlerë miliona e shndërruan Tom-in në një njeri të pasur, pasi disa ai vendosi që t’i shiste./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë