Loading…

U pyet nëse do ta propozojë VV për Kryeministre: Kështu përgjigjet Vjosa Osmani

  • 20/04/2020 | 12:37

U pyet nëse do ta propozojë VV për Kryeministre: Kështu përgjigjet Vjosa Osmani

Kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit të mbajtur me kryeminsitrin Albin Kurti, iu është drejtuar medieve nga të cilat është pyetur nëse ajo do të propozohet nga Lëvizja Vetëvendosje si mandatare për kryeministër, transmeton Gazeta Metro.


E pyetur nga gazetaët nëse VV do ta propozonte si shefe të ekzekutivit, ajo ka deklaruar se nuk do të flas për këto çështje të cilat i quajti puro politike.

Megjithatë, Osmani shton se shumica prej këtyre lajmeve janë spekulime për të cilat do të përgjigjet më vonë.

“Në radhë të parë nuk dua që të flas për këto çështje puro politike kur qëllim i vetëm i pjesëmarrjes lidhet me bashkëpunimin ndërinstitucional, për pjesën e dytë të pyetjes tuaj në një moment tjetër do të dua të përgjigjem, shumica dërmuese janë spekulime, po do të përgjigjem më vonë”, ka thënë ajo. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë