Loading…

U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

  • 21/11/2020 | 21:34

U mposht nga Mourinho, deklarohet Pep Guardiola

Tottenhami e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për kampionatin anglez, Premier League, përcjell KosovaPress.


Vendasit realizuan nga një gol për secilën pjesë, ku së pari Son realizoi pas vetëm pesë minutave lojë dhe pastaj në minutën e 65’ Lo Celso e shënoi golin e dytë dhe njëherit rezultatin përfundimtar për fitoren e Tottenhamit.

Pas ndeshjes, trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola u shpreh:

“So ishte një ndeshje me një skenar perfekt për ata. Ata u mbojtën shumë, gjuajtën vetëm dy here brenda portës dhe asgjë më shumë se kaq. Unë e di që ekipet e Mourinhos gjithmonë presin që ju të gaboni dhe pastaj t’iu bëjnë presion.”

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë