Loading…

U mbajt takimi i pestë i Këshillit Kombëtar për Investime

  • 29/11/2016 | 13:43

U mbajt takimi i pestë i Këshillit Kombëtar për Investime

Sot, nën-bashkëkryesimin e Ministrit Hoti dhe Zëvendes Ministres Statovci-Demaj, u mbajt takimi i pestë i Këshillit Kombëtar për Investime.

Gjatë takimi, Këshilli u njoftua mbi progresin në zbatimin e projekteve nga klauzola e investimeve., ka bërë të  ditur Ministria e Integrimit Evropian.

Njëkohësisht, Këshilli miratoj këto projekte për përfshirje në kluazolen e investimeve:

  • Themelimi i e-qendrave testuese dhe rritja e mëtejshme e shërbimeve të e-edukimit për arsimin para-universitar në Kosovë
    • Projekti për zonat industriale të Kosovës
    • Rehabilitimi dhe instalimi i rrjeteve të ujërave të zeza, si dhe rregullimi i shtratit të lumenjëve Caralevë, Petrovë dhe Shtime
    • Sistemi i Furnizimit me ujë në Graçanicë

Në fund, Këshilli u njoftua për aplikacionin e radhës në kuadër të raundit të ardhshëm të Kornizës Investuese për Ballkanin Perendimor, respektivisht kërkeses për grant investiv në vlerë prej 60.52 milion EURO për ndërtimin e segmentit të magjistrales Besi – Merdare./gazetametro.net

dhurata-hoxha

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë