Loading…

‘U dashtë edhe 10 vjet me punu për shqiptarët’: Qytetarët të mërzitur për largimin e Merkel

  • 03/12/2021 | 22:31

‘U dashtë edhe 10 vjet me punu për shqiptarët’: Qytetarët të mërzitur për largimin e Merkel

Me një ceremoni ushtarake u shënua fundi i karrierës së Angela Merkel.


Ajo për 16 vjet qe kancelare e Gjermanisë, e që të mërkurën e 8 dhjetorit ia dorëzon postin pasardhësit Olaf Scholz.

Merkel tha se 16 vjetët e qeverisë kishte sfida të mëdha.

Por kosovarët dëshironin që mandati i Merkelit të vazhdohej më tej.

“Edhe nja 4 vjet kishim pas qejf edhe na. Ajo ka qenë zot për Europë”, tha një qytetar për Klan Kosovën.

“S’besoj që ka me lind më ndonjë sikur kjo”, tha një tjetër.

“U dashtë edhe 10 vjet me punu për shqiptarët”, theksoi qytetari tjetër.

Merkel gjatë muajit shtator vizitoi Ballkanin Perëndimor, ndërsa në Tiranë i takoi udhëheqësit e vendeve të rajonit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë