Loading…

Twitter i renditet në Top 10, deklarimet e drejtuesve të politikës së jashtme të Kosovës

  • 15/04/2018 | 09:27

Twitter i renditet në Top 10, deklarimet e drejtuesve të politikës së jashtme të Kosovës

Sulmet e djeshme në Siri të udhëhequra nga Amerika kanë shkaktuar reagime në gjithë botën.

Liderët kosovar u rreshtuan krahë aleatëve si SHBA-të, Britania dhe Franca, të cilat  dje me fillim nga ora 3 e mëngjesit bombarduan Sirin, pas sulmeve të fundit me armë kimike.

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi gjatë ditës së djeshme në rrjetin social “Tëitter”, ka përkrahur sulmet e në Siri nga aleatët.

“Mbështesë sulmet kundër regjimit të Assadit, që kanë shkelur vijat e kuqe duke përdorur armët kimike”, ka shkruar Thaçi.

Reagim bëri edhe ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli. Edhe ai në “Tëitter” ka shkruar se sulmet nmdaj këtij regjimi janë të nevojshme.

E të dy deklaratat e zyrtarëve të lartë të Kosovës, ky rrjet social i ka renditur në top 10 postimet për zhvillimet në Siri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë