Loading…

Tuzi bëhet komunë

  • 27/11/2016 | 09:30

Tuzi bëhet komunë

Duke u bashkuar me koalicionin “Shqiptarët me vendosmëri” në mandatin e kabinetit të Dushko Markovicit, u bë një marrëveshje për komunën e Podgoricës dhe atë të Tuzit që vitin e ardhshëm të u jepet statusi i qeverisë autonome lokale!, shkruan gazeta serbe Novosti, transmeton gazetametro.net

“Ne jemi e vetmja parti shqiptare që është munduar të realizojë këtë projekt. Për të arritur qëllimin, shumë gjëra duhet të ndryshohen.” tha Mehmed Bardhi, udhëheqës i Aleancës Demokratike.

Tuzi do të ketë të gjitha kompetencat e komunës, përveç se do të mbetet brenda kufijve administrativë të Podgoricës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë