Loading…

Tuzi bëhet komunë

  • 23/03/2017 | 17:43

Tuzi bëhet komunë

Tuzi nga tash është komuna më e re në Malin e Zi, e cila do ta ketë statusin e komunës.


Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Ulqinit, Nazif Cungu në Facebookun e tij personal.

Nazif Cungu, ka treguar se qeveria e Malit të Zi ka kaluar ligjin për Organizimin Territorial i cili formon Komunën e shumëpritur të Tuzit.

“Në këtë mënyrë ne po ia dalim që të përmbushim një ndër kërkesat kryesore të shqiptarëve të Malit të Zi duke realizuar gjithashtu një premtim të kamotshëm të Forcës së Re Demokratike”, ka thënë Cungu. “Unë ju falënderoj për mbështetjen e vazhdueshme që na keni dhënë, fal votave tuaja ne kemi mundësuar që të vëmë në jetë aspiratën e popullit tonë për të pasur komunën e dytë me shumicë shqiptarë në Mal të Zi”, ka thënë ai./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë