Loading…

Turku qëllon me çekiç në kokë kolegun, vdes në spital 38 vjeçari

  • 27/01/2022 | 23:47

Turku qëllon me çekiç në kokë kolegun, vdes në spital 38 vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Adana të Turqisë.


Një saldator u godit në kokë me çekiç nga kolegu i tij dhe ndërroi jetë në spitalin ku po trajtohej.

Saldatori Mahmut Eser, 38 vjeç, i cili u plagos pasi kolegu i tij E.K, 22 vjeç e goditi me çekiç në kokë në fabrikën e rimorkiove të kamionëve në Zonën e Organizuar Industriale Hacı Sabancı më 21 janar, humbi luftën për jetën në Adana City Training, në Spitalin Kërkimor, ku po merrte mjekim.

Trupi i Eserit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Adana për autopësi.

E.K e goditi me çekiç në kokë Eserin pasi pretendoi që ai e kishte sharrë gjëtë një diskutimi në fabrikë.

E.K u arrestua dje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë