Loading…

Tuchel kërkon start të mirë edhe në CHL, formacionet zyrtare Chelsea-Zenit

  • 14/09/2021 | 20:06

Tuchel kërkon start të mirë edhe në CHL, formacionet zyrtare Chelsea-Zenit

Pas një fillimi shumë të mirë në edicionin e ri të Premier Ligës, Chelsea me në krye trajnerin Thomas Tuchel e kërkon një gjë të tillë edhe në garën më prestigjoze evropiane, Ligën e Kampionëve.

“Blutë” e Londrës do të ndeshjen sonte me fillim nga ora 21:00 më skuadrës ruse Zenit Shën Petersburg në kuadër të rrethit të parë të ndeshjeve në Grupin H.

Dy mungesa të mëdha i ka Chelsea si N’Golo Kante dhe Christian Pulisic.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Christensen, Rüdiger, Azpilicueta; James, Kovacic, Jorginho, Marcos Alonso; Ziyech, Lukaku, Mount

Zenit: Kritsyuk; Sutormin, Chistiakov, Rakitskiy, Douglas Santos; Barrios, Wendel, Kuzyaev; Claudinho, Azmoun, Malcom.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë