Loading…

Trump poston fotografinë ku duket edhe presidenti Thaçi

  • 11/11/2018 | 23:22

Trump poston fotografinë ku duket edhe presidenti Thaçi

Secili nga liderët botërorë që morrën pjesë sot në shënimin e 100 vjetorit të dhënies fund të Luftës së Parë Botërore, postuan fotografi me dedikime mjaftë interesante.


E një të tillë e bëri edhe Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, por diçka që i ka befasur të gjithë është se në foton që ka përzgjedhur Trump shihet edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, njofton gazetametro.net.

Trump duke postuar këtë foto ka shkruar se ishte i nderuar të kalonte këtë ditë në Paris duke kujtuar veprimet e guximshme të trupave dhe aleatëve gjatë Luftës së Parë Botërore, njofton gazetametro.net.

”Sot kujtojmë veprimet e guximshme të trupave dhe të aleatëve tanë gjatë Luftës së Parë Botërore. I nderuar që po kaloj këtë ditë duke nderuar heronjtë në Paris. #VeteransDay”, ka shkruar Trump në Twitter, njofton gazetametro.net.

Ndërkohë kjo foto mesiguri do të ngjallë reagime të shumta në Serbi, sikurse renditja e uljes së presidentit Thaçi afër liderëve më të rëndësishëm botërorë.

Kujtojmë se presidenti Thaçi është takuat me presidentin amerikan, Trump, si dhe me kancelaren gjermane Merkel, presidentin Macron dhe presidentin e Turqisë, Macron./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë