Loading…

Trump, i çmendur pas veturave (Foto)

  • 28/03/2017 | 13:42

Trump, i çmendur pas veturave (Foto)

Çdo president i ri i SHBA’së ka vëmendje të madhe mediatike sa i përket jetës së tyre private, por ndoshta askush më shumë se Donald Trump.


Një pjesë e arsyes së kësaj ‘çmendurie’ është pasuria e Trump, e cila në vitin 2015, ai vetë ka thënë, është rreth 10 miliardë dollarë.

6

Nga ndërtesat, apartamentet e hotelet e deri te jahtet e avionët me prirje nga ari, ai duket qartë se di se si t’i shpenzojë paratë e tij.

3

Megjithatë një nga mënyrat më të preferuara të tij për të shpenzuar paratë është koleksioni mbresëlënës i veturave të shtrenjta.

8

‘This is insider’ ka shikuar dhe ka zgjedhur disa nga veturat më të mira që Presidenti i ka në pronësi, apo i ka pasur.

Nga klasikët e deri te veturat sportive, këto janë disa nga veturat që Trump posedon./gazetametro.net

4

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë