Loading…

Trump dënon ashpër sulmin me armë zjarri në Pitsburg

  • 28/10/2018 | 08:32

Trump dënon ashpër sulmin me armë zjarri në Pitsburg

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka dënuar sulmin me armë zjarri në një qendër të komunitetit hebre në Pitsburg të Shteteve të Bashkuara.

Trump e ka cilësuar këtë sulm si një “akt i vrasjeve masive që është tejet djallëzorë”, shkruan Euronews.

Ai ka thënë se një sulm i tillë është sinqerisht i paimagjinueshëm dhe i vështirë për t’u besuar.

Presidenti i SHBA-ve ka shtuar se kombi amerikan dhe bota janë tronditur nga ky akt tragjik dhe u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë të bashkuar pasi që urrejtja ndaj komunitetit hebre duhet luftuar kudo që shfaqet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë