Loading…

Trofeu i Kupës së Botës do të vij në Kosovë, bashkë me të edhe legjenda braziliane

  • 14/05/2022 | 11:04

Trofeu i Kupës së Botës do të vij në Kosovë, bashkë me të edhe legjenda braziliane

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka treguar se trofeu origjinal i Kupës së Botës do të vij për herë të parë në Kosovë, transmeton Gazeta Metro.


FFK ka njoftuar se për ta shikuar trofeun e Kupës së Botës mund të jetë secili person që dëshiron, ngaqë kjo ngjarje do të jetë atraksion i veçantë.

Ndërsa, në Kosovë do të vij edhe legjenda e Brazilit dhe Arsenalit, Gilberto Silva.

Kjo ngjarje do të mbahet më 20 maj, në hotel ‘Emerald’ në Prishtinë.

Këtu mund të aplikoni për pjesëmarrje në këtë event. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë