Loading…

Triumfuan ndaj Crystal Palaces, Klopp shërben tifozët e Liverpoolit me birra

  • 23/01/2022 | 21:55

Triumfuan ndaj Crystal Palaces, Klopp shërben tifozët e Liverpoolit me birra

Jurgen Klopp ka befasuar tifozët e Liverpoolit pas fitores 3-1 ndaj Crystal Palaces në kuadër të javës së 23-të në Ligën Premier.


The Reds morën këtë fitore bindëse ndaj The Eagles, por që edhe Alisson Becker bëri disa pritje fantastike.

Derisa po largoheshin nga Selhurst Park, Klopp ndaloi që t’i qeraste tifozët e skuadrës me nga një birrë, pas fitores së marrë.

Natyrisht se tifozët ishin të befasuar me këtë sjellje të gjermanit, por që ishte një veprim bravoroz.

Liverpooli mbanë vendin e dytë në Ligën Premier me 48 pikë, nëntë më pak se lideri Manchester City, por që kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë