Loading…

Triku që shpejton iPhone nëse ju është ngadalësuar, mësojeni |VIDEO

  • 07/09/2018 | 15:16

Triku që shpejton iPhone nëse ju është ngadalësuar, mësojeni |VIDEO

A po punon ngadalë celulari juaj iPhone? Ky trik mund ta shpejtojë iPhone-in tuaj brenda pak sekondave.

Triku është ky: Së pari, hapeni iPhone-in. Më pas mbajeni shtypur butonin e energjisë, i cili ndodhet në pjesën e sipërme të modeleve iPhone 5s dhe më të vjetër dhe anash në iPhone 6 dhe modelet më të reja.

Mbajeni derisa të paraqitet ekrani i fikjes së celularit. Pastaj mbajeni butonin kryesor të iPhone që ndodhet në mes të ekranit, pjesën e poshtme, për disa sekonda, transmeton Gazeta Express.

Ekrani do të ristartohet dhe u krye! Ky trik i shpejtë liron memorien e përkohshme të iPhone – të quajtur RAM, që ndihmon iPhone të punojë më shpejtë.

Duke i lënë kështu vend për gjëra më të rëndësishme. Shikojeni videon poshtë për më shumë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë