Loading…

Trepça mposht Pejën në Karagaç, takohet në finale me Yllin

  • 19/05/2022 | 22:39

Trepça mposht Pejën në Karagaç, takohet në finale me Yllin

Në gjysmëfinalen e ‘play-offit’ skuadra e Trepçës ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 75-81 me ç’rast tani është kualifikuar për në finale ku do të përballet me Golden Eagle Yllin, transmeton Gazeta Metro.


Prej fillimit të ndeshjes në Karagaç u pa se mitrovicasit janë më favorit për të shënuar fitore sonte, ku pjesa e parë përfundoi me rezultat 32-55.

Diçka më mirë u paraqitën pejanët në pjesën e dytë të ndeshjes ku triumfuan 44-36 por që në fund nuk arritën ta barazojnë rezultatin.

Kujtojmë që mitrovicasit ishin duke udhëhequr 2:1, pas tre dueleve të para derisa vetëm në ndeshjen e fundit pejanët kishin arritur fitoren me rezultat 72-66. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë