Loading…

Treni shkel një këmbësor pranë kazermës së FSK’së, i aksidentuari në gjendje të rëndë

  • 21/02/2019 | 15:25

Treni shkel një këmbësor pranë kazermës së FSK’së, i aksidentuari në gjendje të rëndë

Një këmbësor është goditur sot nga treni në Prishtinë, saktësisht pranë kazermës së FSK’së, transmeton Gazeta Metro.


Personi i cili i është goditur nga treni është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Këtë e ka konfirmuar Shpend Fazliu, zyrtar për media në QKUK, i cili pohoi  se sot e kanë pranuar në Klinikën e Emergjencës një person që e ka shkelur treni në Zonën Industriale, në hyrje të Prishtinës.

“Personi është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është duke marrur ndihmë mjekësore nga mjekët”.

“Mjekët e emergjencës janë duke punuar shumë për këtë pacient”, tha Fazliu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë