Loading…

Treni serb u kthye prej nga u nis, për në Beograd (Video)

  • 14/01/2017 | 20:49

Treni serb u kthye prej nga u nis, për në Beograd (Video)

Treni serb i nisur në mëngjes nga Beogradi për në Mitrovicë, në këto momente pas një ndalimi disa orësh në Rashkë, është kthyer për në Beograd, pa arritur destinacionin.

Treni serb me ikona kishtare dhe parulla nacionaliste kundër pavarësisë së Kosovës, nuk mundi të vijë në Kosovë, pasi institucionet e Kosovës u mobilizuan që të mos e lejojnë atë, shkruan gazetametro.net.

Forca të mëdha të njësive speciale të policisë së Kosovës, sot u dislokuan në veri për të mos lejuar trenin serb në Kosovë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë