Loading…

Treni rus i Serbisë arrinë në Beograd (Foto)

  • 15/01/2017 | 11:14

Treni rus i Serbisë arrinë në Beograd (Foto)

Treni i cli dje u nis nga Beogradi për në Mitrovicë u kthye prapa në Beograd në orën 4:00 të mëngjesit, pas një udhëtimi të gjatë prej 19 orëve.


Tanjug shkruan se ky tren është nisur nga Beogradi në orën 8:30 dhe rreth orës 16:30 është ndalur në Rashkë, pasi forcat speciale të Policisë së Kosovës kishin dalë në Jarinje për ta ndaluar atë, përcjellë gazetametro.net.

tan2017-1-14_185915984_3

Treni ka qëndruar në stacionin e Rashkës rreth katër orë dhe në orën 20:40 është kthyer për në Beograd.

Me rastin e kësaj situate mediat në Beograd bëjnë të ditur se në orën 11:00 do të mbahet takimi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Serbisë, i cili do të kryesohet nga presidenti Tomislav Nikolic. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë