Loading…

Treni godet veturën në Fushë Kosovë, një viktimë

  • 08/02/2017 | 17:52

Treni godet veturën në Fushë Kosovë, një viktimë

Një tren ka goditur një veturë në afërsi të Fushë Kosovës sot pasdite duke shkaktuar vdekjen e shoferit të automjetit.


Ngjarja tragjike ka ndodhur në afërsi të fshatit Miradi të Fushë Kosovës ndërsa një qytetar i ka dërguar disa fotografi në KALLXO.com.

Sipas burimeve policore, deri te aksidenti ka ardhur kur vetura, duke kaluar binarët e hekurudhës në një rrugë pa mbrojtëse, është goditur nga treni.

Raportohet se viktima është punëtor i hekurudhës.

Fuqia e trenit që po lëvizte ka bërë që ta bartë veturën në një largësi prej 110 metrash.

Policia dhe ekipet e tjera të shpëtimit kanë dalë në vendngjarje.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë