Loading…

Treni godet një veturë në Sllatinë

  • 15/12/2019 | 20:56

Treni godet një veturë në Sllatinë

Një aksident ka ndodhur në afërsi të Aeroportit Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ afër Sllatinës, ku treni e ka goditur një veturë, ndërsa nuk dihet se a ka të lënduar, transmeton Gazeta Metro.


Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

“Policia ka pranuar informacionin për një aksident, mirëpo përveç dëmeve materiale ende nuk është raportuar për ndonjë të lënduar”, tha Hoxha.

Ndryshe, nëpër këtë rrugë qarkullon një tren i mallrave dhe jo i udhëtarëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë