Loading…

Tregjet aziatike zgjohen të trazuara me kryesimin e Trumpit

  • 09/11/2016 | 08:21

Tregjet aziatike zgjohen të trazuara me kryesimin e Trumpit

Tregjet tregtare në Azi kanë rënë dukshëm të mërkurën në mëngjes teksa amerikanët nga momenti në moment presin të mësojnë se kë kanë zgjedhur president.

Por fakti që kandidati republikan Donald Trumop është duke kryesuar garën ndaj kandidates demokratike Hillary Clinton, ka bërë që kjo të reflektohet edhe në tregjet ndërkombëtare.

Stoqet në Tokio, Hong Kong dhe tregje të tjera të mëdha kanë rënë për 2 për qind këtë mëngjes.

Por megjithatë siç raporton The New York Times, kjo nuk është ndonjë shenj për alarm pasi kjo edhe mund të jetë një lëvizje që nuk varet direkt nga zgjedhja e presidentit amerikan.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë