Loading…

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

  • 13/06/2021 | 23:21

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Tre persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku një veturë e ka humbur kontrollin dhe është rrokullisur.


Saktësisht ngjarja ka ndodhur në rrugën Babush -Lipjan, rreth orës 20:40.

Kështu bëri të ditur për lajmi.net, Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë së Kosovës.

“Ju njoftoj se sonte rreth orës 20:40 në autostraden “Arbën Xhaferi”, saktësisht në rrugën “Babush – Lipjan një veturë me targa vendore ka humbë kontrollin dhe është rrokullisur. Ndihmë mjekësore kanë kerkuar 3 persona të lenduar. Njesiti për menaxhim dhe kontroll të autostradës po merret me rastin”.

Hoxha bëri thirrje që të gjithë pjesëmarrësit në trafik e në veçanti shoferët që të kenë kujdes.

“Kërkojmë nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik e në veçanti shoferët që të kenë kujdes të shtuar dhe shpejtësinë e lëvizjes ta përshtatin me kushtet në rrugë dhe kushtet atmosferike, për të shmangur rastet e tilla të rrezikimit të jetëve në trafik”.

“Policia po vazhdon me marrjen e masave rigoroze ndaj të gjithë atyre që shkelin rregullat që dalin nga ligji mbi trafikun rrugor”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë