Loading…
Tre këshilla për të larguar varësinë emocionale
  • 22/03/2019 | 23:11

Tre këshilla për të larguar varësinë emocionale

Diçka nuk shkon

Nëse ndjen se ka diçka që nuk shkon, atherë realisht ka diçka që nuk shkon. Të dish ta kuptosh këtë është një hap shumë i rëndësishëm. Duhet të dish që mund të marrësh frymë pa personin tjetër, duhet të themi mund të jesh ti vetë zot i jetës dhe i vetes. Lumturia jote nuk mund të jetë në dorë të askujt tjetër.

Bëj një listë të gjërave që të dëmtojnë

Bëj një listë të gjërave që ke bërë për personin tjetër dhe një listë të gjërave që nuk ke arritur të bësh. Bëj dhe një listë të gjërave që ke bërë për veten gjatë kësaj kohe, shkruan cna.al. Duhet ta dish që kur je një njeri i varur emocionalisht fillon të lesh veten pasdore dhe ky është një veprim i gabuar.

Krijo një raport me veten

Të kesh një marrëdhënie me veten është thelbësore. Para se të krijojmë lidhje me dikë, duhet të kemi një lidhje të shëndetshme me veten. Kjo nënkupton të njohim dëshirat, ëndrrat si dhe të dimë çfarë meritojmë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë