Loading…

Tre helikopterë të ushtrisë serbe fluturojnë afër Jarinjës

  • 24/09/2021 | 17:39

Tre helikopterë të ushtrisë serbe fluturojnë afër Jarinjës

Tre helikopterë të Ushtrisë serbe kanë fluturuar sot afër kufirit me Kosovën në Jarinjën sot rreth orës 16:00.


Kështu raporton “Kosovo-Online” e cila shkruan se helikopterët janë të llojit “MI-35”.

Raportohet se helikopterët kanë fluturuar për disa minuta, teksa policët e Njësisë Speciale i kanë vëzhguar në qetësi.

Kjo ka shkaktuar ekzaltimin e protestuesve serbë të pranishëm atje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë