Loading…

Trajneri i ri i Manchester United me rregulla strikte: Bari të shkurtohet në 15mm

  • 26/06/2022 | 14:01

Trajneri i ri i Manchester United me rregulla strikte: Bari të shkurtohet në 15mm

Trajneri i ri i Manchester United, Erik ten Hag, i ka dhënë disa urdhra shumë specifike stafit të terrenit të tij.


Lojtarët e United kanë bërë punë gjatë sezonit dhe jashtë sezonit për të mbajtur veten në formë të mirë përpara ediconit të ri.

Ata janë gati të marrin shijen e tyre të parë për t’u stërvitur nga Ten Hag dhe stafi i tij.

Sipas The Mirror, Ten Hag ka urdhëruar stafin e fushës të shkurtojë barin në saktësisht 15 mm në mënyrë që të lejojë lojtarët të arrijnë shpejtësinë me stilin e tij të pasimeve dhe kërkesat që vijnë me të.

Besohet gjithashtu se holandezi do të shikojë gjendjen e përgjithshme të lojtarëve të tij gjatë dy ditëve të para të stërvitjes, por do të përfshijë fitnesin dhe kalimin në stërvitjet e tij në vend të ushtrimeve thjesht të bazuara në fitnes.

Ten Hag do të shpresojë të imitojë atë që Sir Alex Ferguson arriti në klub dhe duket se ai do të zbatojë një rregull që u prezantua për herë të parë nga Ferguson.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë