Loading…

Trajneri i Prishtinës, Ibrakovic tregon arsyen se pse humbën sot kundër Dritës

  • 20/03/2022 | 16:07

Trajneri i Prishtinës, Ibrakovic tregon arsyen se pse humbën sot kundër Dritës

Drita ka arritur të triumfoj sot kundër Prishtinës me rezultat 2-0 me golat e shënuar në pjesën e dytë nga Marko Simonovski dhe Prince Balde, ndërsa pas ndeshjes trajneri i mysafirëve, Abdulah Ibrakovic tregoj edhe arsyen se pse humbën sot, transmeton Gazeta Metro.


Në shtëpi ‘Intelektualët’ mposhtën Prishtinën e cila kishte tre ndeshje radhazi që fitonte, por sot kjo ecuri u ndal nga skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu.

Gjatë intervistës pas ndeshjes trajneri i kryeqytetasve, Abdulah Ibrakovic i vë fajin lodhjes për humbjen e sotme dhe golat e pësuar, duke thënë se: ”Kemi qenë shumë të lodhur, veprimet e futbollistëve ishin të ngadalta, fajin po e lë te lodhja pasi pësuam gola shumë të lehtë.”

Drita me këtë fitore arrin në kuotën e 46 pikëve duke u renditur kështu në vendin e tretë, ndërsa Prishtina mbetet në pozitën e gjashtë me 32 pikë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë