Loading…

Trajneri i Portugalisë në mbështetje të Ronaldos: Është gjithmonë i qetë, ai është lojtari më i mirë në botë

  • 10/06/2021 | 14:30

Trajneri i Portugalisë në mbështetje të Ronaldos: Është gjithmonë i qetë, ai është lojtari më i mirë në botë

Cristiano Ronaldo është gati të bëhet top golashënuesi më i mirë në histori të Kombëtareve.


Ronaldo shënoi një gol ndaj Israelit dhe u përqesh për një goditje dënimi që i shkoi huq.

Megjithatë selektori i Portugalisë, Fernando Santos, ka deklaruar se Ronaldo është i qetë pavarësisht të gjithave dhe ai është lojtari më i mirë në botë.

“Nuk kam folur ende me Ronaldon, nuk kam qenë në zhveshtore”, tha ai.

“Kam ardhur direkt për intervista, kështu që nuk isha atje”, shtoi ai.

“Ronaldo është gjithmonë i relaksuar, nuk kam parë kurrë lojtar të kualitetit të tij, është lojtari më i mirë në botë”, tha Santos.

“Realisht e kuptoj pyetjen, por duke mos pasur mundësinë të flas me të dhe të shoh sesi është, kjo është përgjigja më e mirë që mund t’ju jap”, përfundoi Fernando Santos.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë