Loading…

Trajkovic: Vucic pa mbështetje nga kisha e opozita serbe në Kosovë

  • 11/09/2018 | 08:47

Trajkovic: Vucic pa mbështetje nga kisha e opozita serbe në Kosovë

Vladika Teodosije gjendet në Novi Pazar, duke dashur të dërgojë porosinë kështu se si e çka punon zoti Vucic ai nuk pajtohet”, ka thënë Rada Trajkovic

Kryetarja e orgnaizatës Lëvizja evropiane e serbëve të Kosovës Rada Trajkovic, e cila jeton në Graçanicë, ka thënë se për politikën e tij, kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic nuk e ka mbështetjen e partive politike opozitare të serbëve në Kosovë, por as të kishës, transmeton gazetametro.net.

“Zoti Vucic ka ardhur tërësisht i bojkotuar nga Kisha Orododokse Serbe, e cila është mbështetje kryesore e qëndrimit të serbëve në këtë hapësirë. Peshkopi rashkë-prizrenas vladika Teodosije gjendet në Novi Pazar, duke dashur të dërgojë porosinë kështu se si e çka punon zoti Vucic ai nuk pajtohet”, ka thënë Trajkovic sipas portalit sandzakhaber. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë