Loading…

Tragjedia në Berlin, Ambasada Shqiptare vë në dispozicion një numër emergjence

  • 19/12/2016 | 22:09

Tragjedia në Berlin, Ambasada Shqiptare vë në dispozicion një numër emergjence

Ambasada shqiptare në Berlin ka vënë në dispozicion një numër emergjence, pas sulmit terrorist që tronditi Gjermaninë, mbrëmjen e sotme.Kështu siç

njofton ambasada shqiptare, të gjithë qytetarët e interesuar për të afërmit e tyre që të telefonojnë në numrin e emergjencës ‎+491798215905.

Ambasada gjermane gjithashtu fton qytetarët ta ndjekin dhe në rrjetet sociale Twitter & Fb.

Në sulmin terrorist që ndodhi mbrëmjen e sotme flitet për të paktën 9 persona që kanë gjetur vdekjen ku një kamion hyri me shpejtësi pranë një tregu të njohur krishtlindjesh.

Ndërohë që paraprakisht flitet edhe për rreth 50 persona të plagosur.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë