Loading…

Trafikonin emigrantë drejt Anglisë, në pranga 4 shqiptarë

  • 03/12/2016 | 08:13

Trafikonin emigrantë drejt Anglisë, në pranga 4 shqiptarë

Katër shqiptarë janë arrestuar nga policia angleze në qytetin e Lutonit, pasi dyshohet se trafikonin emigrantë nga Shqipëria drejt Anglisë.

Në pranga kanë rënë Albert Fikaj, 32 vjeç, Afrim Sykaj 41 vjeç, Qemal Isaj 35 vjeç, dhe Valmir Sokolaj, 28 vjeç.

Të arrestuarve u është dhënë masa e sigurisë ‘arrest me burg’ nga Gjykata e Westminster-it. Ata do përballen me ekstradimin në Belgjikë për hetime të mëtejshme.

Më herët në pranga kanë rënë dhe katër persona të tjerë në shtetin belg, të cilët dyshohet se kanë qenë pjesë e të njëjtit grup kriminal, shkruan Shqiptarja.com.

Grupi i strukturuar kriminal, pjesë e së cilit ishin dhe katër shqiptarët e arrestuar, trafikonin emigrantë nga Shqipëria drejt Anglisë kundrejt pagesës.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë