Loading…

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

  • 09/06/2023 | 13:01

Tovërlani publikon listën e Kosovës U21 për ndeshjen kundër Estonisë, shtatë lojtarë nga Albi Mall Superliga

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U21, Afrim Tovërlani e ka bërë publike listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2025 kundër Estonisë.


Kosova do t’i fillojë kualifikimet për Euro 2021 në ndeshjen ndaj Estonisë, e cila do të zhvillohet më 20 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Ekipi U21 i fillon nesër përgatitjet për këtë ndeshje, teksa stërvitja e parë mbahet në orën 17:00 në Kampin Nacional në Hajvali.

Para fillimit të stërvitje, përzgjedhësi Afrim Tovërlani është përkujdesur ta publikojë listën me 24 futbollistë të ftuar.

Në listën e Tovërlanit janë plotë shtatë futbollistë nga Albi Mall Superliga e Kosovës.

Altin Gjokaj (Drenica), Eron Isufi dhe Ardit Tahiri (Drita), Lindon Emerllahu (Ballkani), Lulzim Peci (Trepça ’89), Etnik Brruti (Malisheva) dhe Oltion Bilalli (Gjilani) janë emrat e të ftuarve.

Më poshtë keni listën e lojtarëve të ftuar nga Kosova U21:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë