Loading…

Torino vendos për të ardhmen e Vojvodës

  • 29/05/2021 | 19:09

Torino vendos për të ardhmen e Vojvodës

Mes lojtarëve me të cilët Torino do të fillojë sezonin e ardhshëm është Mërgim Vojvoda.


Mbrojtësi kosovar është i vetmi në mesin e të transferuarve verën e kaluar që e ka të sigurt qëndrimin, përcjell Gazeta Express.

Amer Gojak, Federico Bonazzoli dhe Nicola Murru tashmë janë kthyer në ekipet nga kishin ardhur në formë huazimi.

Ricardo Rodriguez dhe Karol Linetty janë gjithashtu në shitje dhe vetëm Vojvoda është e sigurt që do të qëndrojë.

Futbollisti kosovar pati ndikim të madh në ndeshjet e fundit të Torinos në Serie A duke shënuar dy gola vendimtar dhe duke ia siguruar mbijetesën në elitën e futbollit italian.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë