Loading…

Topalli nuk e përjashton mundësinë e luftës në Kosovë

  • 14/02/2017 | 19:14

Topalli nuk e përjashton mundësinë e luftës në Kosovë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Topalli duke folur për krijimin e Ushtrisë së Kosovës ka theksuar se në Kosovë nuk përjashtohet mundësia e luftës.


Ai në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka deklaruar se nuk është me rëndësi emri i Ushtrisë së Kosovës, por rritja e përgjegjësive të saj, pasi kjo sipas tij rrit sigurinë e qytetarëve.

“Zemra s’ma e do luftën, por një mundësi e tillë nuk përjashtohet. Kujdesi duhet të jetë i madh për qyetarët, kujdes që kjo qeveri nuk e ka fare”, u shpreh Faton Topalli, transmeton gazetametro.net.

Ndryshe, Topalli ka kërkuar edhe dyfishimin e buxhetit të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë