Loading…

Top 10 veturat më të vjedhura në Amerikë

  • 04/11/2016 | 16:25

Top 10 veturat më të vjedhura në Amerikë

Disa modele të ndryshme të veturave të prodhuesit japonez Honda kanë një reputacion të keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ato vidhen më shpesh se çdo veturë tjetër, raporton revista “Forbes”.

Sipas të dhënave të Byrosë Kombëtare të Sigurimit ndaj Krimit (NICB), nga 707 mijë e 758 vetura sa ishin vjedhur gjithsejt vitin e kaluar, 52 mijë e 224 nga to ishin të markës Honda Accord. Tipi tjetër i Honda-s, Civic, mban vendin e dytë me 49 mijë e 430 raste vjedhjesh.

20161102_stolen_cars

10 markat më të vjedhura të veturave në SHBA

Vendin e dytë të veturave të preferuara nga kriminelët e mban prodhuesi amerikan Ford me rreth 30 mijë raste në të regjistruara në vitin 2015.

Megjithatë, edhe pse shifra e vjedhjeve vazhdon të jetë e lartë, ky trend është në rënie krahasuar me vitet e kaluara. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë