Loading…

Tjetër ditë me mijëra raste pozitive: IKSHPK publikon raportin

  • 24/01/2022 | 15:00

Tjetër ditë me mijëra raste pozitive: IKSHPK publikon raportin

Është publikuar raporti me rastet pozitive brenda 24 orëve, shkruan Gazeta Metro.


Gjatë këtyre orëve sipas të dhënave janë shënuar 2.243 raste pozitive dhe dy viktima.

465 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi.

Raporti i detajuar:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.861 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.747841 doza të vaksinës.
Deri më sot 801.524 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 12.200 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 8.416 testime, 2.243 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.
Sot janë shëruar 465 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161.170.
Në total numri i rasteve aktive është 19.519.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë