Loading…

Tiranë, vdes nga gripi fëmija 3 vjeç

  • 17/01/2017 | 11:29

Tiranë, vdes nga gripi fëmija 3 vjeç

Një vogëlush vetëm 3 vjeç ka vdekur nga gripi në Qëndrën Spitalore Universitare në Tiranë.

Lajmin e dha Ministria e Shëndetësisë, e cila shpjegoi se fëmija me iniciale B. Z.  kishte nëj javë që ishte sëmurë, i prekur nga virusi i gripit stinor A, me temperaturë, ethe dhe kollë. Edhe familjarët e tij kishin kaluar një sëmundje respiratore, raporton syri.net, transmeton gazetametro.net.

Fëmija ndërroi jetë në repartin e Reanimacionit në QSUT në orët e para të mëngjesit.

Fëmija shënon rastin e pestë të vdekurve nga gripi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë