Loading…

Tiranë: 17 deputetë Rama, 12 deputetë Basha

  • 26/06/2017 | 18:43

Tiranë: 17 deputetë Rama, 12 deputetë Basha

Në Tiranë ka përfunduar numërimi i 669 kutive nga 1198 të tilla dhe nga shifrat e deritanishme Partia Socialiste është kryesuese me 46.92% të votave.


PD vjen e dyta me 33.33% të votave. LSI renditet e treta me 13.72% të votave. Në vend të katërt është PDIU me 3.23% të votave. Ndërsa LIBRA renditet e pesta me 2.2% të votave, transmeton gazetametro.net.

Në Tiranë ndahen 34 mandate deputetësh dhe në bazë këtyre rezultateve, projeksioni për ndarjen e mandateve është ky: PS 17 mandate; PD 12 mandate; LSI 4 mandate; PDIU 1 mandat, shkruan TCH.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë