Loading…

‘TikTok Ushtri’: Çeçenët e Putinit sillen e pështillen jashtë Mariupoli, s’po ia mbanë të hynë

  • 21/03/2022 | 21:45

‘TikTok Ushtri’: Çeçenët e Putinit sillen e pështillen jashtë Mariupoli, s’po ia mbanë të hynë

Brigada e çeçenëve të Ramzan Kadyrov kanë xhiruar veten përsëri duke bërë filma jashtë qytetit të Mariupol në Ukrainë, transmeton Gazeta Metro.


Sipas xhirimit propagandistik të vet çeçenëve shihen në paralagjet e Mariupolit duke u fotografuar duke biseduar me radiolidhje mes vete megjithëse disa metra afër njëri tjetrit.

Sipas raporteve kjo është Dirlewanger Brigada e shekullit 21 e Çeçenisë.

Çeçenët e Putinit ishin hedhur në betejë që në fillim të ofensivës në Ukrainë ku edhe e pësuan keq sipas raporteve nga beteja. Janë vrarë keq në rrethinë të Kiev ku iu eliminua edhe gjenerali komandues Magomedov./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë