Loading…

Tifozët ishin të shkëlqyeshëm: Ambasadori Britanik i mahnitur me atmosferën në ‘Fadil Vokrri’

  • 15/10/2019 | 15:56

Tifozët ishin të shkëlqyeshëm: Ambasadori Britanik i mahnitur me atmosferën në ‘Fadil Vokrri’

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka uruar Kombëtaren e Kosovës për fitoren e shënuar ndaj Malit të Zi, dhe ka thënë se për të dje ishte hera e parë që e ka shikuar Kosovën duke luajtur, transmeton Gazeta Metro.


“Mbrëmë ishte hera e parë që kam shikuar Kosovën duke luajtur në stadium. Me të vërtetë më pëlqeu atmosfera dhe rezultati i lojës. Ishte e shkëlqyeshme të shihje tifozët duke përkrahur ekipin e tyre me aq emocion. I uroj ekipit të Kosovës suksese në rrugëtimin e tyre për kualifikim në Kampionatin Evropian.” ka shkruar Ambasadori Abbott.

Statusi i plotë i Abbott:

Mbrëmë ishte hera e parë që kam shikuar Kosovën duke luajtur në stadium. Me të vërtetë më pëlqeu atmosfera dhe rezultati i lojës. Ishte e shkëlqyeshme të shihje tifozët duke përkrahur ekipin e tyre me aq emocion. I uroj ekipit të Kosovës suksese në rrugëtimin e tyre për kualifikim në Kampionatin Evropian.
#SportisGREAT #UKandKosovo
***

Sinoć je bila prva utakmica Kosova koju sam gledao uživo. Stvarno sam uživao u atmosferi i konačnom rezultatu utakmice. Bilo je sjajno videti kako navijači podržavaju svoj tim sa toliko emocija. Želim uspeh Kosovu na putu ka kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
***

Last night was the first game I watched Kosovo play live, I really enjoyed the atmosphere and the final result of the game. It was great seeing fans support their team with so much emotion. I wish Kosovo success in their path to qualifying for the European Championship.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë