Loading…

Tifozët e kombëtares “kërkesë” Challandes: Ftoje Mirlind Dakun në vend të Muriqit

  • 06/10/2020 | 15:54

Tifozët e kombëtares “kërkesë” Challandes: Ftoje Mirlind Dakun në vend të Muriqit

Tifozët e futbollit në Kosovë janë duke kërkuar që përzgjedhësi i kombëtares Bernard Challandes, ta ftoj për tri ndeshjet e tetorit sulmuesin e “Ballkanit”, Mirlind Dakun, shkruan Gazeta Metro. 


Kosova në tri ndeshjet e tetorit i kishte të ftuar dy sulmues të qendrës, Atdhe Nuhiun dhe Vedat Muriqin, por që ky i fundit nuk do të mund të luajë në këto ndeshje.

Në njoftim të lëshuar nga FFK bëhet e ditur se lojtari nuk ka arritur të i kryejë testet fizike, pasi që ishte i lënduar dhe kështu përkundër dëshirës ai nuk do të grumbullohet me Kosovën.

E pas këtij lajmi disa “dardanë” kanë komentuar në disa fanpage të Facebookut, se pasi Muriqi nuk po mund të luajë, në vend të tij duhet të ftohet sulmuesi i “Ballkanit” të Suharekës, Mirlind Daku.

Në komentet e shkëputura nga Metro, shihet këmbëngulja e përkrahësve të Kosovës, që Challandes ta ftojë Dakun.

Mirlind Daku aktualisht është duke kaluar formë të jashtëzakonshme në sezonin e ri me “Ballkanin”.

Në pesë ndeshjet e para, ai ka shënuar dy herë hatt-trick, ndërsa në total ka shënuar 10 gola dhe prinë dukshëm në listën e golashënuesve.

Aktualisht ai është i ftuar në kombëtaren U21, por që nuk do t’i pengonte aspak diçka e tillë që ai të ftohej nga kombëtarja A.

Mirëpo ende nuk ka ndonjë konfirmim se kush do të jetë lojtari i cili do të ftohet në vend të Muriqit. /gazetametro.net

FFK jep lajmin e keq për “Dardanët”: Muriqi nuk do të luajë në ndeshjet e tetorit

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë