Loading…

Tifozët e Crvena Zvezda, bëjnë një veprim të ‘tmerrshëm’ kundër Ukrainës

  • 27/02/2022 | 19:40

Tifozët e Crvena Zvezda, bëjnë një veprim të ‘tmerrshëm’ kundër Ukrainës

Ekipi serb Crvena Zvezd dhe tifozët e saj njihen jo vetëm për futboll por edhe për mesazhet fyese e raciste ndaj vendeve dhe ekipeve tjera. Kësaj radhe ata kanë bërë një gjest të ultë ndaj Ukrainës, duke paraqitur kufoma me ngjyra të këtij shteti, përcjellë Gazeta Metro.


Në stadiumin e ‘Crvena Zvezd’, shihet një koreografi e tërë që paraqet kufomat me ngjyra të shtetit të Ukrainës.

Kjo nënkupton vdekje për ukrainasit.

Këta tifoz të ekipit serb njihen për mesazhe të tilla ekstremiste./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë