Loading…

Tifozët çek provokojnë Shaqirin, shfaqin flamurin ‘Kosovo is Serbia’

  • 21/10/2021 | 23:51

Tifozët çek provokojnë Shaqirin, shfaqin flamurin ‘Kosovo is Serbia’

Skuadra franceze Lyon ka zhvilluar ndeshje si mysafire kundër çekëve të Sparta Prague, në të cilën arriti të regjistroj fitore me rezultat të ngushtë 4:3.


Ndeshja e sotme ishte e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës, ku Lyoni dhe Sparta Prague gjenden në Grupin A së bashku me Rangers e Brondby, përcjell KosovaPress.

Në fitoren e Lyonit mesfushori kosovar me pasaportë zvicerane Xherdan Shaqiri luajti plot 75’ minuta, por dështoi që të regjistroj gol ose asistim mbi emrin e tij.

Por, përveçse nuk shënoi ose asistoi gol, Shaqiri nuk u prit mirë nga tifozët çek në stadiumin “Generali Ceska pojistovna Arena”, pasi që këta të fundit shfaqën flamurë me mbishkrime “Kosovo is Serbia”.

Nuk dihet ende nëse do të ketë sanksionime nga shtëpia e futbollit evropian UEFA mbi gjestin e bërë nga tifozët e skuadrës së Sparta Prague.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë