Loading…

Thënia më briliante e Vetëvendosjes, sipas Milaim Zekës

  • 03/06/2017 | 10:11

Thënia më briliante e Vetëvendosjes, sipas Milaim Zekës

Kandidati për deputet nga NISMA për Kosovën, Milaim Zeka ka ironizuar me propozimin e Vetëvendosjes që të rinjtë të gëzojnë të drejtën e votës prej moshës 16 vjeçare, e jo 18 siç është tani.


Madje, ai këtë e ka konsideruar ai “thënien më brilliante të VV’së’, shkruan gazetametro.net

“Thenja me brilante e VV: “Me votu prej 16 vjeç”. Problemi ashte se këta te moshës 18 e sipër, po e kuptojnë ketë Lëvizje se e ka programin për shkatërrim, jo për ndërtim”, ka shkruar ai në rrjetin social Facebook.

Duke shtuar se Vetëvendosje, nuk e pranon hymnin, flamurin, shtetin e Kosovës, por, sipas tij, e pranon vetëm paratë e këtij shteti.

“Me i ndegju qysh po qesin zjarre nga goja, ta merr mendja qe luftës kane me ja nis me NATON dhe Malin e Zi. Pastaj me rende. Diqysh asnjë llaf nuk po e degjoje për Veriun e Kosovës”, ka përfunduar Zeka. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë