Loading…

Themeluesja e PSD’së ka një mesazh për Shpend Ahmetin, pas humbjes në zgjedhje

  • 12/10/2019 | 22:16

Themeluesja e PSD’së ka një mesazh për Shpend Ahmetin, pas humbjes në zgjedhje

Humbja në zgjedhjet nacionale të 6 tetorit e ka dëshpëruar edhe themeluesen e Partisë Socialdemokrate, Kaqusha Jasharin, ajo për Shpend Ahmetin thotë se në zgjedhjet tjera duhet të garojë vet, shkruan Gazeta Metro.


Kandidatja e PSD-së për deputete, që nuk ia doli të sigurojë votat e mjaftueshme për ulëse ne Kuvend, thotë se në zgjedhjet e ardhshme PSD të vetëm.

Në anën tjetër, njohësit e çështjeve politike thonë se ka shumë gjasa që kjo parti të përfundojë si Fryma e Re, subjekt ky që u shua pasi nuk arriti të kalojë pragun zgjedhor.

Kujtojmë se Shpend Ahmeti, kryetar aktual i PSD-së, ka qenë edhe kryetar i Partisë Fryma e Re në vitin 2010./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë