Loading…

Thyhet miti i Popait!

  • 09/11/2016 | 15:09

Thyhet miti i Popait!

Si fëmijë prindërit gjithmonë na kanë shtyer në njëfarë mënyrë që të hajmë spinaqin, përkundër dëshirës që nuk na pëlqente ata gjithmonë e kishin një “mashtrim” të lezetshëm për të na thënë “Haje se kur të rritesh ki me u bo si Popai i/e fortë”!, transmeton gazetametro.net

Por, shkenctarët gjermanë kanë dalë me një teori të re e cila vërteton se spinaqi nuk është edhe aq i pasur me hekur.

Në vend se të jenë në 100 gram spinaq, 30-40 gram hekur, e vërteta është se vetëm 3,5 apo 4 gram hekur janë në të! /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë